Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Marlene Farrugia MP

Partit Demokratiku - Thirteenth Legislature (2017 - )

Marlene Farrugia MP  
Parliamentary Group:  Partit Demokratiku
E-mail Address marlenedent@gmail.com

Electoral History

Eleventh Legislature (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 12.03.2008
Oath of Allegiance: 10.05.2008
Dissolution of Parliament: 07.01.2013

Electoral Districts

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Thirteenth Legislature (2017 - )
Elected on: 06.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017

Electoral Districts