Skip to main content
Parlament ta' Malta
Lingwa: en   |  Fittex  |  Ikkuntattjana

Lingwa: en   |  Fittex  |  Ikkuntattjana

Dr Karmenu Mifsud Bonnici

Lura għal-Lista

Electoral History

Il-Ħames Leġiżlatura (1982 - 1987)
Link to Member's page in legislature
Ġurament tal-Ħatra: 02.05.1983
Xoljiment tal-Parlament: 13.02.1987
Karigi
Prim Ministru u Ministru tal-Intern, Edukazzjoni u Komunikazzjoni - 22.12.1984
Ministru tax-Xogħol u Servizzi Soċjali - 02.05.1983
Waqqaf: 01.09.1983
Ministru għall-Edukazzjoni - 01.09.1983
Waqqaf: 01.07.1986
Xoljiment tal-Parlament: 13.02.1987
Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 13.05.1987
Ġurament tal-Ħatra: 09.07.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Karigi
Kap tal-Oppożizzjoni - 13.05.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Is-Seba' Leġiżlatura (1992 - 1996)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 22.02.1992
Ġurament tal-Ħatra: 04.04.1992
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996