Skip to main content
Parliament of Malta
Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Dr Deborah Schembri

Back to List
Deborah Schembri  

Electoral History

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 28.03.2013
Oath of Allegiance: 06.04.2013
Dissolution of Parliament: 01.05.2017
Positions
Parliamentary Secretary for Planning and Simplification of Administrative Processes - 21.01.2016
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts