Skip to main content
Parliament of Malta
Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Hon. Joseph Farrugia MP

Labour Party - Twelfth Legislature (2013 - 2017)

Joseph Farrugia MP  
Parliamentary Group:  Labour Party

Electoral History

Eighth Legislature (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Elected by casual elections: 26.10.1996
Oath of Allegiance: 05.12.1996
Dissolution of Parliament: 03.08.1998
Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Elected by casual elections: 06.11.2014
Oath of Allegiance: 10.11.2014
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament