Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Robert Cutajar MP

Nationalist Party - Twelfth Legislature (2013 - 2017)

Robert Cutajar MP  
Parliamentary Group:  Nationalist Party

Electoral History

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Elected on: 11.03.2013
Oath of Allegiance: 06.04.2013
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Thirteenth Legislature (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Elected on: 06.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017
Positions
Opposition Whip

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament