Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Silvio Schembri MP

Partit Laburista - Thirteenth Legislature (2017 - )

Silvio Schembri MP  
Parliamentary Group:  Partit Laburista
Parliamentary Secretary for Financial Services, Digital Economy and Innovation
E-mail Address silvio.schembri@gov.mt

Electoral History

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 11.03.2013
Oath of Allegiance: 06.04.2013
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Thirteenth Legislature (2017 - )
Elected on: 03.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017
Positions
Parliamentary Secretary for Financial Services, Digital Economy and Innovation

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament