Skip to main content
Parliament of Malta
Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Hon. Kristy Debono MP

Partit Nazzjonalista - Thirteenth Legislature (2017 - )

Kristy Debono MP  
Parliamentary Group:  Partit Nazzjonalista
E-mail Address info@kristydebono.com

Electoral History

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 03.04.2013
Oath of Allegiance: 06.04.2013
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Thirteenth Legislature (2017 - )
Elected on: 06.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament