Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Andy Ellul MP

Labour Party - Fourteenth Legislature (2022 - )

Andy Ellul MP
Parliamentary Secretary for Social Dialogue
Government Whip

Electoral History

Thirteenth Legislature (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Co-opted 10.01.2022
Oath of Allegiance: 10.01.2022
Dissolution of Parliament: 20.02.2022

Electoral Districts

Fourteenth Legislature (2022 - )
Elected on: 26.03.2022
Positions
Parliamentary Secretary for Social Dialogue - 30.03.2022
Government Whip

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament