Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Ivan J Bartolo MP

Nationalist Party - Fourteenth Legislature (2022 - )

Ivan J Bartolo MP

Electoral History

Thirteenth Legislature (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 10.03.2020
Oath of Allegiance: 11.03.2020
Resigned from Parliament: - 05.10.2020

Electoral Districts

Fourteenth Legislature (2022 - )
Elected on: 26.03.2022

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament