Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Karl Gouder MP

Nationalist Party - Twelfth Legislature (2013 - 2017)

Karl Gouder MP  
Parliamentary Group:  Nationalist Party

Electoral History

Co - opted in the place of Hon Albert Fenech MP

Eleventh Legislature (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Co-opted 29.04.2010
Oath of Allegiance: 29.04.2010
Dissolution of Parliament: 07.01.2013

Electoral Districts

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Co-opted 05.04.2016
Oath of Allegiance: 06.04.2016
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Thirteenth Legislature (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Elected on: 06.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament