Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Paula Mifsud Bonnici MP

Nationalist Party - Fourteenth Legislature (2022 - )

Paula Mifsud Bonnici MP

Electoral History

Elected by the Electoral Commissioners as Member of the House of Representatives in accordance with article 52A of the Constitution of Malta.

Twelfth Legislature (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Elected on: 11.03.2013
Oath of Allegiance: 06.04.2013
Dissolution of Parliament: 01.05.2017

Electoral Districts

Fourteenth Legislature (2022 - )
Elected on: 12.04.2022

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament