Skip to main content
Parliament of Malta
Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Language: mt   |  Search  |  Contact Us

Hon. José Herrera MP

Labour Party - Twelfth Legislature (2013 - 2017)

José Herrera MP  
Parliamentary Group:  Labour Party
Minister for Sustainable Development, the Environment and Climate Change

Motions

Motions raised by this Member Date
Environment and Resources Authority Estimates 2016 Friday, 17 June 2016
Animal Welfare (Amendment) Bill Wednesday, 22 June 2016
Fisheries Conservation and Management (Amendment) Bill Tuesday, 10 January 2017
General Elections (Amendment) Bill Friday, 15 November 2013
Local Councils (Amendment) Bill Saturday, 16 November 2013