Skip to main content
Language: mt  | Contact Us | Search

Language: mt  | Contact Us | | Search

Hon. Byron Camilleri MP

Partit Laburista - Thirteenth Legislature (2017 - )

Byron Camilleri MP
Minister for Home Affairs, Law Enforcement and National Security
E-mail Address byron.camilleri@gov.mt

Electoral History

Thirteenth Legislature (2017 - )
Elected on: 03.06.2017
Oath of Allegiance: 24.06.2017
Positions
Government Whip - 09.06.2017
Ceased: 15.01.2020
Sworn in as Minister for Home Affairs, Law Enforcement and National Security - 15.01.2020

Electoral Districts

Political Group in the European Parliament