Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Dolores Cristina MP

Partit Nazzjonalista - Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)

Ministru għall-Edukazzjoni u x-Xogħol

Electoral History

Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 23.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008
Karigi
Segretarju Parlamentari fil-Ministeru għall-Politika Soċjali - 15.04.2003
Waqfet: 22.03.2004
Ministru għall-Familja u Solidarjetà Soċjali - 23.03.2004
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Ġiet eletta: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013
Karigi
Ministru ta' Edukazzjoni, Kultura, Żgħażagħ u Sport - 12.03.2008
Waqfet: 09.02.2010
Ministru għall-Edukazzjoni, Xogħol l-Familja - 10.02.2010
Waqfet: 05.01.2012
Ministru għall-Edukazzjoni u x-Xogħol - 06.01.2012
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali