Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Daniel Piscopo MP

Partit Laburista - It-Tielet Leġiżlatura (1971 - 1976)

Ministu tal-Posta u Elettriku

Electoral History

L-Ewwel Leġiżlatura (1962 - 1966)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 18.02.1962
Ġurament tal-Ħatra: 26.04.1962
Xoljiment tal-Parlament: 15.02.1966
It-Tieni Leġiżlatura (1966 - 1971)
Link to Member's page in legislature
Xoljiment tal-Parlament: 24.04.1971
It-Tielet Leġiżlatura (1971 - 1976)
Ġie elett: 17.06.1971
Ġurament tal-Ħatra: 16.08.1971
Xoljiment tal-Parlament: 13.08.1976
Karigi
Ministru tas-Saħħa - 21.06.1971
Waqqaf: 31.08.1974
Ministu tal-Posta u Elettriku - 01.10.1974
Xoljiment tal-Parlament: 13.08.1976
Ir-Raba' Leġiżlatura (1976 - 1981)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 24.09.1976
Ġurament tal-Ħatra: 24.11.1976
Xoljiment tal-Parlament: 09.11.1981
Karigi
Ministru tat-Turiżmu - 24.09.1976
Waqqaf: 17.10.1978
Xoljiment tal-Parlament: 09.11.1981