Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Anton Buttigieg MP

Partit Laburista - Ir-Raba' Leġiżlatura (1976 - 1981)

Electoral History

L-Ewwel Leġiżlatura (1962 - 1966)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 18.02.1962
Ġurament tal-Ħatra: 26.04.1962
Xoljiment tal-Parlament: 15.02.1966
It-Tieni Leġiżlatura (1966 - 1971)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 31.03.1966
Ġurament tal-Ħatra: 25.04.1966
Xoljiment tal-Parlament: 24.04.1971
It-Tielet Leġiżlatura (1971 - 1976)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 17.06.1971
Ġurament tal-Ħatra: 16.08.1971
Xoljiment tal-Parlament: 13.08.1976
Karigi
Ministru tal-Ġustizzja u Affarijiet Parlamentari - 21.06.1971
Xoljiment tal-Parlament: 13.08.1976
Ir-Raba' Leġiżlatura (1976 - 1981)
Ġie elett: 25.09.1976
Ta r-rizenja tiegħu mill-Parliament:

Maħtur President ta' Malta fis-27 ta' Diċembru 1976

- 14.10.1976
Karigi
Ministru tal-Ġustizzja, Artijet, Djar u Affarijiet tal-Parlament - 24.09.1976
Waqqaf: 15.10.1976