Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. John Dalli MP

Partit Nazzjonalista - Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)

Ministru għall-Affarijiet Ekonomiċi

Electoral History

Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Ġie elett: 13.05.1987
Ġurament tal-Ħatra: 09.07.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Karigi
Ministru għall-Affarijiet Ekonomiċi - 05.05.1990
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Is-Seba' Leġiżlatura (1992 - 1996)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 22.02.1992
Ġurament tal-Ħatra: 04.04.1992
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996
Karigi
Ministru għall-Finanzi - 27.02.1992
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996
It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
Karigi
Ministru tal-Finanzi - 08.09.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008
Karigi
Ministru tal-Finanzi u l-Affarijiet Ekonomiċi - 15.04.2003
Waqqaf: 22.03.2004
Ministru tal-Affarijiet Barranin u l-Promozjoni tal-Investiment - 23.03.2004
Waqqaf: 03.07.2004
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
- 09.02.2010
Karigi
Ministru għall-Politika Soċjali - 12.03.2008
Waqqaf: 09.02.2010

Distretti Elettorali