Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Guido de Marco MP

Partit Nazzjonalista - It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)

Electoral History

It-Tieni Leġiżlatura (1966 - 1971)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 31.03.1966
Ġurament tal-Ħatra: 25.04.1966
Xoljiment tal-Parlament: 24.04.1971
It-Tielet Leġiżlatura (1971 - 1976)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 17.06.1971
Ġurament tal-Ħatra: 16.08.1971
Xoljiment tal-Parlament: 13.08.1976
Ir-Raba' Leġiżlatura (1976 - 1981)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 25.09.1976
Ġurament tal-Ħatra: 24.11.1976
Xoljiment tal-Parlament: 09.11.1981
Il-Ħames Leġiżlatura (1982 - 1987)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 18.12.1981
Ġurament tal-Ħatra: 29.03.1983
Xoljiment tal-Parlament: 13.02.1987
Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 13.05.1987
Ġurament tal-Ħatra: 09.07.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Karigi
Viċi Prim Ministru u Ministru tal-Affarijiet barranub u Ġustizzja - 05.05.1990
Deputat Prim Ministru u Ministru tal-Intern u tal-Ġustizzja - 14.05.1987
Waqqaf: 04.05.1990
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Is-Seba' Leġiżlatura (1992 - 1996)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 04.04.1992
Ġurament tal-Ħatra: 04.04.1992
- 28.10.1996
Karigi
Ministru għall-Affarijiet Barranin - 27.02.1992
It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
Karigi
Viċi Prim Ministru u Ministru għall-Affarijiet Barranin - 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003