Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

Mr Reno Calleja

Lura għal-Lista

Electoral History


Fourth Parliament:

Elected on: 25.9.76
Oath of Allegiance: 24.11.76
Dissolution of Parliament: 9.11.81

Fifth Parliament:

Elected on: 18.12.81
Appointed Minister of Tourism: 19.12.81
Oath of Allegiance as Member: 15.2.82
Resigned from Minister: 5.9.83
Dissolution of Parliament: 13.2.87

Sixth Parliament:

Elected on: 13.5.87
Oath of Allegiance: 9.7.87
Dissolution of Parliament: 20.1.92

 

Seventh Parliament:

Elected on: 22.2.92
Oath of Allegiance: 4.4.92
Dissolution of Parliament: 23.9.96

Ir-Raba' Leġiżlatura (1976 - 1981)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 25.09.1976
Ġurament tal-Ħatra: 24.11.1976
Xoljiment tal-Parlament: 09.11.1981
Il-Ħames Leġiżlatura (1982 - 1987)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 18.12.1981
Ġurament tal-Ħatra: 15.02.1982
Xoljiment tal-Parlament: 13.02.1987
Karigi
Ministru tat-Turiżmu - 19.12.1981
Waqqaf: 05.09.1983
Xoljiment tal-Parlament: 13.02.1987
Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 13.05.1987
Ġurament tal-Ħatra: 09.07.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Is-Seba' Leġiżlatura (1992 - 1996)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 22.02.1992
Ġurament tal-Ħatra: 04.04.1992
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996