Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Helena Dalli MP

Partit Laburista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Helena Dalli MP  
Grupp Parlamentari:  Partit Laburista
Ministru għad-Djalogu Soċjali, l-Affarijiet tal-Konsumatur u Libertajiet Ċivili

Electoral History

It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Karigi
Segretarju Parlamentai għad-Drittijiet tan-Nisa - 29.10.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 12.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġiet eletta: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Ministru għad-Djalogu Soċjali, l-Affarijiet tal-Konsumatur u Libertajiet Ċivili - 13.03.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 03.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Karigi
Ministru għall-Affarjiet Ewropew u l-Ugwaljanza - 09.06.2017
Tmiem: 24.07.2019

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew