Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Anthony Abela MP

Partit Nazzjonalista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Anthony Abela MP  
Grupp Parlamentari:  Partit Nazzjonalista

Electoral History

Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 13.05.1987
Ġurament tal-Ħatra: 09.07.1987
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008
Karigi
Segretarju Parlamentari fil-Ministeru tal-Finanzi u Affarijiet Ekonomiċi - 15.04.2003
Waqqaf: 22.03.2004
Segretarju Parlamentari fl-Uffiċċju tal-Prim Ministru - 23.03.2004
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġie elett: 16.11.2015
Ġurament tal-Ħatra: 16.11.2015
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew