Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Jason Azzopardi MP

Partit Nazzjonalista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Jason Azzopardi MP  
Grupp Parlamentari:  Partit Nazzjonalista

Electoral History

Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2018
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2018
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013
Karigi
Segretarju Parlamentari ta' Erarji Pubbliċi u Artijiet - 16.02.2018
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġie elett: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 03.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew