Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Claudette Buttigieg MP

Partit Nazzjonalista - L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)

Claudette Buttigieg MP

Electoral History

Eletta mill-Kummissjonarji Elettorali bħala Membru tal-Kamra tad-Deputati skont id-dispożizzjonijiet tal-artikolu 52A tal-Kostituzzjoni ta’ Malta.

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġiet eletta: 06.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Viċi President tal-Kamra tad-Deputati
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Ġiet eletta: 12.04.2022

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew