Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Chris Agius MP

Partit Laburista - Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)

Electoral History

It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998

Distretti Elettorali

Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003

Distretti Elettorali

L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 17.04.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 28.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.03.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Segretarju Parlamentari għar-Riċerka, Sport, Żgħazagħ u Innovazjoni - 02.04.2014
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 06.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Segretarju Parlamentari għall-Ippjanar u s-Suq tal-Proprjeta' - 09.06.2017
Waqqaf: 15.01.2020
Segretarju Parlamentari għall-Artijiet u l-Kostruzzjoni - 15.01.2020
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.03.2022

Distretti Elettorali