Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

José Herrera

Electoral History

It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Segretarju Parlamentari għall-Gvern Lokali u Kultura - 13.03.2013
Waqqaf: 01.04.2014
Segretarju Parlamentari għall-Kompetività u Tkabbir Ekonomiku - 02.04.2014
Waqqaf: 28.04.2016
Ministru għall-Ambjent, Żvilupp Sostenibbli u Tibdil fil-Klima
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Karigi
Ministru għall-Ambjent, Żvilupp Sostenibbli u Tibdil fil-Klima - 09.06.2017

Distretti Elettorali