Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Lawrence Gonzi MP

Partit Nazzjonalista - L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)

Prim Ministru u Ministru tal-Finanzi

Electoral History

Is-Sitt Leġiżlatura (1987 - 1992)
Link to Member's page in legislature
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Karigi
President tal-Kamra tad-Deputati
Xoljiment tal-Parlament: 20.01.1992
Is-Seba' Leġiżlatura (1992 - 1996)
Link to Member's page in legislature
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996
Karigi
President tal-Kamra tad-Deputati
Xoljiment tal-Parlament: 23.09.1996
It-Tmien Leġiżlatura (1996 - 1998)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.10.1996
Ġurament tal-Ħatra: 05.12.1996
Xoljiment tal-Parlament: 03.08.1998
Id-Disa' Leġiżlatura (1998 - 2003)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 05.09.1998
Ġurament tal-Ħatra: 24.10.1998
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
Karigi
Ministru għall-Politika Soċjali - 08.09.1998
Waqqaf: 04.04.1999
Viċi Prim Ministru u Ministru għall-Politika Soċjali - 04.04.1999
Waqqaf: 13.04.2003
Xoljiment tal-Parlament: 10.03.2003
L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Ġie elett: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008
Karigi
Viċi Prim Ministru u Ministru għall-Politika Soċjali - 15.04.2003
Waqqaf: 22.03.2004
Prim Ministru u Ministru tal-Finanzi - 23.03.2004
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013
Karigi
Prim Ministru - 12.03.2008
Waqqaf: 17.01.2013
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 13.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
- 17.07.2013
Karigi
Kap tal-Oppożizzjoni
Waqqaf: 17.07.2013

Distretti Elettorali