Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Silvio Schembri MP

Partit Laburista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Electoral History

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġie elett: 11.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 03.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Segretarju Parlamentari għas-Servizzi Finanzjarji, Ekonomija Diġitali u Innovazzjoni
Waqqaf: 15.01.2020
Ministru għall-Ekonomija, Investiment u Negozji Żgħar - 15.01.2020
Waqqaf: 23.11.2020
Ministru għall-Ekonomija u l-Industrija - 23.11.2020
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 26.03.2022
Karigi
Ministru għall-Ekonomija, il-Fondi Ewropej u l-Artijiet - 30.03.2022
Waqqaf: 06.01.2024
Ministru għall-Ekonomija, l-Intrapriża u Proġetti Strateġiċi - 06.01.2024

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew