Skip to main content
Lingwa: en  | Ikkuntattjana | | Fittex

L-Onor. Michael Falzon MP

Partit Laburista - L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)

Michael Falzon MP
Ministru għall-Politika Soċjali u d-Drittijiet tat-Tfal

Electoral History

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 28.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017
Karigi
Parliamentary Secretary for Planning and Simplification of Administrative Processes - 02.04.2014
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - 2022)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 03.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022
Karigi
Ministru għall-Familja, Drittijiet tat-Tfal u Solidarjetà Soċjali - 09.06.2017
Waqqaf: 15.01.2020
Ministru għall-Familja, Drittijiet tat-Tfal u Solidarjetà Soċjali - 15.01.2020
Waqqaf: 23.11.2020
Ministru għas-Solidarjetà u l-Ġustizzja Soċjali, il-Familja u d-Drittijiet tat-Tfal - 23.11.2020
Xoljiment tal-Parlament: 20.02.2022

Distretti Elettorali

L-Erbatax-il Leġislatura (2022 -)
Ġie elett: 26.03.2022
Karigi
Ministru għall-Politika Soċjali u d-Drittijiet tat-Tfal - 30.03.2022

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew