Skip to main content
Parlament ta' Malta
Lingwa: en   |  Fittex  |  Ikkuntattjana

Lingwa: en   |  Fittex  |  Ikkuntattjana

L-Onor. Mario De Marco MP

Partit Nazzjonalista - It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)

Mario De Marco MP  
Grupp Parlamentari:  Partit Nazzjonalista

Electoral History

L-Għaxar Leġiżlatura (2003 - 2008)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 14.04.2003
Ġurament tal-Ħatra: 24.05.2003
Xoljiment tal-Parlament: 04.02.2008

Distretti Elettorali

Il-Ħdax-il Leġiżlatura (2008 - 2013)
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 12.03.2008
Ġurament tal-Ħatra: 10.05.2008
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013
Karigi
Segretarju Parlamentari għat-Turiżmu - 12.03.2008
Waqqaf: 06.01.2012
Ministru għat-Turiżmu, l-Ambjent u l-Kultura - 06.01.2012
Waqqaf: 10.03.2013
Xoljiment tal-Parlament: 07.01.2013

Distretti Elettorali

It-Tnax-il Leġiżlatura (2013 - 2017)
Ġie elett: 10.03.2013
Ġurament tal-Ħatra: 06.04.2013
Xoljiment tal-Parlament: 01.05.2017

Distretti Elettorali

It-Tlettax-il Leġiżlatura (2017 - )
Link to Member's page in legislature
Ġie elett: 06.06.2017
Ġurament tal-Ħatra: 24.06.2017

Distretti Elettorali

Grupp Politiku fil-Parlament Ewropew